Jak správně investovat do nemovitostí a čemu se vyhnout?Alespoň jedna nemovitost se najde v portfoliu každého milionáře. Vysvětlení je naprosto logické – investice do nemovitostí je jednou z nejméně rizikových a zároveň nejvýnosnějších investic vůbec. Nemovitosti navíc uchovávají hodnotu peněz po velmi dlouhou dobu, chrání před inflací a zajišťují bydlení, které je potřebné za každé situace, a to i v době ekonomické krize. Současné koronavirové situace se tedy nemusíte obávat. Nově Vám pomůže také zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti, které platí pro ty investice, které byly zapsány od 1.1.2021 a neslouží k bydlení vlastníka. Jak ale vybrat správnou investiční nemovitost?

1) Lokalita
Nejprve se zaměřte na lokalitu. Dobrou volbou bývají především velká metropolitní města a jejich přilehlé oblasti. Hromadí se zde velké množství lidí a nájemce seženete vždy. Pokud zvolíte svou nemovitosti v oblasti Prahy či Brna, určitě nešlápnete vedle. Výhodnou koupí bývají také investiční byty ve studentských městech, jako je Zlín, Olomouc nebo Ostrava.

2) Velikost bytu
Dalším důležitým atributem je také velikost bytu. Ve velkých městech je nejčastější velikostí 1+kk, 2+kk nebo 2+1. Důvod je jasný, kupní cena je u takto malých bytů nízká, nájemné už ale o tolik nižší být nemusí. Počítejte s tím, že vašimi nájemníky bude pravděpodobně mladý pár či dvojice studentů.

3) Výnosnost
Výnosnost je u investice aspekt, který Vás bude pravděpodobně zajímat ze všeho nejvíce. Aby se investice do nemovitosti vyplatila, měla by mít výnos alespoň 5 % ročně. Jak se taková výnosnost počítá si ukážeme na následujícím příkladě.


 

Použili jsme příklad z naší nabídky – byt 1+kk v rezidenci Depo Grébovka, Praha 2 s kupní cenou 3 884 000 Kč.  Uvažujme měsíční nájemné ve výši 17 000 Kč. Roční příjem z nájemného je tedy 204 000 Kč. Výsledkem bude roční příjem děleno kupní cena.

Tedy 204 000/ 3 884 000 = 0,052 = 5,2 %

 

Stále si nevíte rady s výběrem vhodné nemovitosti? Ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme. Máme v nabídce několik lukrativních nemovitostí v atraktivních oblastech.