Nejdůležitější je prvních 11 sekund

 

Představení nového bytu či domu při pronájmu nebo prodeji nemovitosti je podobné jako při představení nové osoby – první dojem, emoce a hodnocení vytváříme instinktivně od samého začátku. Během prvních 11 sekund se rozhodneme zda ANO nebo NE. Toto rozhodnutí můžete ovlivnit použitím správného Home Brandingu.

Majitel nemovitosti hraje klíčovou roli v celém procesu prodeje. Někdy se může ukázat, že jednoduše nemá potřebné odborné znalosti nebo zdroje, aby získal nejlepší cenu na trhu. Pak přichází na pomoc kvalifikovaný realitní makléř, který dokáže poradit, co dělat v rámci dříve vypracované prodejní strategie.

V některých případech může být nutné nemovitost zrekonstruovat. Jde však pouze o výjimečné případy. Obvykle příprava nemovitosti k prodeji vyžaduje pouze pořádnou vizáž – jde o tzv Home Staging. Realitní specialisté odhadují, že umožňuje on zkrácení doby prodeje nemovitosti až o 40 procent a nabízená kupní cena se zvyšuje v průměru o 10 procent.

Zacházejte se svou nemovitostí jako s produktem z regálu v renomovaném butiku. Jako první je vidět obal. Jaký by měl být?

  • Využijte prostor, hrajte si s efektem harmonie.
  • Proveďte kontrolu technického stavu Vaší nemovitosti - kupující si dávají pozor i na stav vodovodních baterií.
  • Opravte zaseknuté dveře, okna nebo šatní skříně.
  • Zvažte přemalování bytu do neutrální barvy, protože každý má jiný vkus.
  • Ukliďte skříně – pořádek ovlivňují celkový dojem.


Depersonalizace

Pokud je to možné, snažte se sbalit všechny osobní věci a rodinné fotografie, personalizační předměty při prohlídce nemovitosti ruší.

Ujistěte se, že je byt pečlivě uklizen a osobní věci schovány. Pokud je v místnostech efektní osvětlení, určitě je zapněte. Žaluzie a závěsy by měly propouštět co nejvíce světla. Pamatujte také na doplňky, které dodají prostoru ten správný vkus, styl a teplo, které potenciální zákazník hledá. Kytice z čerstvých květin nebo mísa s ovocem dokáže radikálně změnit ráz interiéru.

Kuchyň – estetika je důležitá
Stůl a deska by měly být prázdné a dokonale čisté. Například talíř s čerstvým ovocem dodá barvu. Vystavte pěkný kávovar, varnou konvici nebo jiné vybavení. Hromady nádobí a nepořádek – těch se rozhodně musíte zbavit.

Dětský pokoj - ráj pro nejmenšího klienta
Pokud vaši rodinu tvoří i malé děti, vybavte dětský pokoj jako z pohádky. Uspořádejte hračky v barvách a skryjte nepotřebné předměty. Ať si malý divák zamiluje tento pokoj na první pohled.

Ložnice – vybudujte tu správnou atmosféru
Postel přikryjte nejlépe jednobarevným přehozem, lůžko doplňte dekoračními polštáři. Celou ložnici tím povýší na ještě vyšší úroveň. Noční stolky by měly být prázdné, položte na ně svíčky, kytici květin nebo knihu. Skryjte veškeré oblečení a dekorace.

Nejen zrak

Stojí za to připomenout, že je cítit všemi smysly. Jakmile k vám domů začnou chodit potenciální kupci, měli byste v nich vyvolávat pouze pozitivní pocity. Na ty má vliv i vůně, která je jedním z nejpamátnějších podnětů. Zbavte se co nejdříve všech zdrojů nepříjemných pachů. Myslete na to, že i koberce mohou příjemně nebo také nepříjemně vonět. Před prodejem je dobré je nechat odborně vyčistit. Při vaření také nezapomeňte používat kuchyňský ventilátor.