Jak vybavit byt pro úspěšný pronájem

 

Otázka, která trápí většinu majitelů, kteří začínají s pronajímáním svého bytu a nemají v této oblasti dostatečné zkušenosti. Pro zjednodušení situace vám pomůže, položit si následující otázky:

 

Kdo bude Váš nájemník?

Základní otázka, kterou si musíte položit, je jaká je Vaše cílová skupina - budou to studenti, mladý pár, velká rodina, manažer zahraniční firmy a nebo dělníci? Podle toho je vhodné byt vybavit. Například studenti mají mnohem nižší nároky na vybavení bytu, stačí jim postel, skříň a psací stůl s židlí, přičemž nábytek může být klidně starší. Oproti tomu velká rodina již bude mít pravděpodobně svůj vlastní nábytek i spotřebiče - většinou pak tedy hledá nevybavené byty, které si zařídí podle sebe.

 

Interiér a barvy

Z našich zkušeností doporučujeme byty ladit do nadčasových neutrálních barev (bílá, pastelově hnědá, světle šedá či krémová). Těmito barvami nic nepokazíte a dají se sladit s většinou nábytku, takže celkový dojem bytu osloví více zájemců, kteří si v případě, že je byt nevybaven, mohou doplnit byt svým nábytkem, aniž by celkový vzhled bytu působil nevkusně.

 

Zařízení bytu

Základním vybavením každého bytu je kuchyňská linka s troubou a sporákem. Pokud chcete byt pronajímat s minimálním vybavením, doporučujeme zájemcům nabídnout flexibilitu týkající se lednice a pračky - na základě požadavku od zájemce tyto spotřebiče dokoupíte. Většina zájemců, kteří mají svůj vlastní nábytek, totiž disponují i vlastními spotřebiči a může se stát, že budete lednici s pračkou kupovat zbytečně. 
 

Úložné prostory

Vestavěné skříně jsou ideálním řešením pro malometrážní byty. Narozdíl od ostatního nábytku se zde vyplatí investovat do kvalitního materiálu - tím, že zůstávají na místě, hrozí menší riziko poškození a budou Vám i nájemníkům sloužit dlouho.

Také je vhodné zařídit předsíň alespoň tak, aby si nájemník měl kam odložit boty nebo kabát - vyhnete se pak jeho vlastní snaze o navrtání háčků, mokrých botách na parketách a pod.

 

Velikost bytu

Berte v potaz velikost bytu, hlavně u malometrážních bytů dispozice 1+kk a 1+1. Zde je vhodné uvažovato rozložitelném gauči, sloužícím jako postel.

 

Pokud stale váháte a nevíte si rady, nabízíme službu kompletního vybavení nemovitosti. Neváhejte se ozvat!